AFF: ACCELERATED FREEFALL – ZRÝCHLENÝ VÝCVIK VOĽNÉHO PÁDU

Kurz AFF je všeobecne najlepší a najbezpečnejší spôsob, akým sa dostať do sveta voľného pádu. V tomto kurze sa nenaučíte len riadiť padák a letieť na ňom, ale aj ovládať svoje telo počas voľného pádu.


S našimi inštruktormi podstúpite rozsiahli pozemný výcvik a súbor prednášok, ktoré vás pripravia na každý zoskok z výšky 4000 metrov.

 

 1. Najprv absolvujete jeden tandemový zoskok pre zopakovanie všetkých dôležitých častí zoskoku vo voľnom páde a pri lete padákom.
 2. Ďalej bude nasledovať sedem samostatných zoskokov rozdelených do niekoľko úrovní a jeden preskúšavací zoskok.
 3. Pri prvých troch zoskokoch budete v doprovode dvoch inštruktorov.
 4. Ďalšie štyri zoskoky absolvujete s jedným inštruktorom, záverečný zoskok absolvujete sám. Inštruktori vám zo začiatku poskytne oporu - budú vás držať za ruky, prípadne vám i otvoria padák. Počas voľného pádu vám tiež budú dávať inštrukcie. Pri každom zoskoku absolvujete vždy jednu minútu voľného pádu.

 

Před absolvováním kurzu je třeba mít lékařskou prohlídku.

Seznam poveřených leteckých lékařů stahujte zde: [PDF]

 

 • Vaše zoskoky budú natáčané na video štýlom vzduch-vzduch.
 • Po každom zoskoku si video prezriete s inštruktorom, ktorý vás upozorní na prípadné chyby a celý zoskok s vami dôkladne prekonzultuje.
 • Všetky tieto videá budú spracované na DVD, ktoré od nás dostanete. Získané video neslúži iba ako učebná pomôcka pre inštruktorov, ale aj ako vaša pamiatka na prvé zoskoky.
 • Inštruktori s vami budú počas zostupu padáku ďalej komunikovať pomocou FM vysielačiek. Tak vás privedú bezpečne až na zem.
 • Po absolvovaní AFF zoskokov budete ovládať základné manévre vo voľnom páde a pri lete padákom.
 • Dĺžka kurzu je v priemere 4 až 7 dní.
 • Náš certifikát o absolvovaní kurzu AFF je celosvetovo uznávaný. Po jeho absolvovaní budete môcť skákať kdekoľvek na svete. Získate tiež licenciu parašutistu AeČR.


AFF AFF-ve vzduchu AFF3

Objednat tandem v dárkovém balení

ONLINE REZERVACE tandemových seskoků

Novinky

Sezóna 2017 začína

Sezónu začíname na všetlých letiskách už v apríli 2017.

zobraziť všetky ›